0430300002-11-A0-D
Molex
Product No:
0430300002-11-A0-D
Manufacturer:
Molex
Description:
11" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
User Guide
Number of Rows 1
Color Orange
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series Micro-Fit 3.0 43030
Length 11.0" (279.4mm)