0430300002-11-Y0-D
Molex
Product No:
0430300002-11-Y0-D
Description:
11" PRE-CRIMP A2040Y YELLOW
User Guide
Number of Rows 1
Color Yellow
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series Micro-Fit 3.0 43030
Length 11.0" (279.4mm)