0430300003-10-G2
Molex
Product No:
0430300003-10-G2
Description:
10" PRE-CRIMP A2016G GREEN
User Guide
Number of Rows 1
Color Green
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series Micro-Fit 3.0 43030
Length 10.0" (254.0mm)