0430300004-10-R8
Molex
Product No:
0430300004-10-R8
Description:
10" PRE-CRIMP 3048 RED
User Guide
Number of Rows 1
Color Red
Contact Finish Thickness 40.0µin (1.02µm)
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Series Micro-Fit 3.0 43030
Length 10.0" (254.0mm)