0430300040-12-G9-D
Molex
Product No:
0430300040-12-G9-D
Description:
12" PRE-CRIMP A1857/19 GR001 GRE
Number of Rows 1
Length 12.0" (304.8mm)
Color Green
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Mfr Molex
Contact Finish Gold
Contact End Socket to Socket
Package Bulk
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG