0430310001-10-V0
Molex
Product No:
0430310001-10-V0
Description:
10" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
User Guide
Number of Rows 1
Color Violet
Contact Finish Thickness 40.0µin (1.02µm)
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series Micro-Fit 3.0 43031
Length 10.0" (254.0mm)