0430310003-12-S0-D
Molex
Product No:
0430310003-12-S0-D
Description:
12" PRE-CRIMP A2040S SLATE
User Guide
Number of Rows 1
Color Slate
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series Micro-Fit 3.0 43031
Length 12.0" (304.8mm)