0457501111-10-R0-D
Molex
Product No:
0457501111-10-R0-D
Manufacturer:
Molex
Description:
10" PRE-CRIMP A2040 RED
User Guide
Number of Rows 1
Color Red
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series Mini-Fit Plus HCS 45750
Length 10.0" (254.0mm)