0500798000-05-B6
Molex
Product No:
0500798000-05-B6
Manufacturer:
Molex
Description:
5" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In Stock : 250
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 10
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Rows 1
Color Black
Contact Finish Thickness 35.4µin (0.90µm)
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Series PicoBlade
Length 5.00" (127.00mm)