0502128000-11-V4-D
Molex
Product No:
0502128000-11-V4-D
Manufacturer:
Molex
Description:
11" PRE-CRIMP 1854 VI001 VIOLET
User Guide
Number of Rows 1
Color Violet
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Series Mi II 50212, Micro-Latch, Sherlock
Length 11.0" (279.4mm)