0845250009-11-W7-D
Molex
Product No:
0845250009-11-W7-D
Description:
11" PRE-CRIMP A1858/19 WHITE
User Guide
Number of Rows 1
Color White
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish Tin
Product Status Obsolete
Wire Gauge 16 AWG
Series ML-XT, XRC
Length 11.0" (279.4mm)