10018784-11012TLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10018784-11012TLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN PCI EXP FMALE 98POS 0.039
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 98
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Cantilever
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series HPCE®
Number of Positions/Bay/Row -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)