10064-34-1-0500-001-1-TS
CNC Tech
Product No:
10064-34-1-0500-001-1-TS
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
HOOK-UP STRND 34AWG 30V BLK 25'
In Stock : 14
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -80°C ~ 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0027" (0.069mm)
Jacket (Insulation) Material Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Product Status Active
Wire Gauge 34 AWG
Ratings UL Style 10064
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 30V
Conductor Strand 7/0.0024"
Mfr CNC Tech
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Black
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.012" (0.31mm)