10082378-10112TLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10082378-10112TLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN PCI EXP FMALE 98POS 0.039
User Guide
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 98
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 15.0µin (0.38µm)
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Contact Type -
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)