1008CS-220EJTS
Delta Electronics/Components
Product No:
1008CS-220EJTS
Package:
1008
Description:
FIXED IND 22NH 1A 120 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 55 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm
Series 1008CS
Inductance 22 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.4GHz