100SXV27M
Panasonic Electronic Components
Product No:
100SXV27M
Description:
CAP ALUM POLY 27UF 20% 100V SMD
In Stock : 1555
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 150 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Series OS-CON™, SXV
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 27 µF