10142333-10023MLF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
10142333-10023MLF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Description:
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
In Stock : 5604
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 164
Color Black
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder, Staggered
Contact Type -
Flange Feature -
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 11; 71
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)