103-273HS
API Delevan Inc.
Product No:
103-273HS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 27UH 120MA 6.9 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 25 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.9Ohm Max
Series 103
Inductance 27 µH
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 22MHz