Home / Fixed Inductors / 104CDMCCDS-8R2MC
minImg
104CDMCCDS-8R2MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
104CDMCCDS-8R2MC
Package:
SMD
Description:
FIXED IND 8.2UH 8.3A 27MOHM SMD
In Stock : 12126
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27mOhm Max
Series 104CDMC/DS
Inductance 8.2 µH