106-M3-P10-10A
E-T-A
Product No:
106-M3-P10-10A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 48VDC
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CE, CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 10A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 106
Voltage Rating - DC 48 V
Voltage Rating - AC 240 V