1090QA1-28V
Visual Communications Company - VCC
Product No:
1090QA1-28V
Description:
INDICATOR INCAND RED PANEL MNT
In Stock : 114
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Viewing Angle -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)
Millicandela Rating -
Product Status Not For New Designs
Lamp Color Red
Ratings -
Series 1090QA
Lens Style Round with Domed Top
Type Incandescent
Voltage 28V