11047-20-1-0500-001-1-TS
CNC Tech
Product No:
11047-20-1-0500-001-1-TS
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG BLK 25'
In Stock : 14
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.009" (0.23mm)
Jacket (Insulation) Material Polyphenylene Ether (PPE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings UL Style 11047
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 600V
Conductor Strand 21/0.0071"
Mfr CNC Tech
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Black
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.071" (1.80mm)