Home / Ceramic Capacitors / 111121K00750GQTAF9LM
minImg
111121K00750GQTAF9LM
Knowles Syfer
Product No:
111121K00750GQTAF9LM
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 75PF 1KV C0G/NP0 1111
In Stock : 326
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 75 pF