Home / Ceramic Capacitors / 111122K01P80BQTAF9LM
minImg
111122K01P80BQTAF9LM
Knowles Syfer
Product No:
111122K01P80BQTAF9LM
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 1.8PF 2KV C0G/NP0 1111
In Stock : 973
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 1.8 pF