3M
Product No:
1182 X 6"
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF EMI SHIELDING SHEET 12"X6"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Please send RFQ , we will respond immediately.

| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Shape | - |
| Material | Copper Foil |
| Thickness - Overall | 0.004" (0.09mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Series | 1182 |
| Type | Shielding Sheet |
| Length | 12.000" (304.80mm) |
| Shelf Life Start | - |
| Mfr | 3M |
| Package | Box |
| Shelf Life | - |
| Adhesive | Conductive, Double Sided |
| Width | 6.000" (152.40mm) |