118C1-315AR1
RF Solutions
Product No:
118C1-315AR1
Manufacturer:
RF Solutions
Description:
TRANSMITTER AM REMOTE 315MHZ 1SW
User Guide
Applications General Remote Control, Garage Opener, RKE
Product Status Active
Power - Output 10mW
Modulation or Protocol KEELOQ
Series 118
Function Transmitter, KeeLoq
Sensitivity -
Voltage - Supply 10V ~ 16V
Data Rate (Max) -
Mfr RF Solutions
Frequency 315MHz