1206Y1000182KFT
Knowles Syfer
Product No:
1206Y1000182KFT
Description:
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series FlexiCap™
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 1800 pF