1206Y1K00221JDR
Knowles Syfer
Product No:
1206Y1K00221JDR
Description:
CAP CER 220PF 1KV X7R 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Series FlexiCap™
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 220 pF