12105C104JAT2M
KYOCERA AVX
Product No:
12105C104JAT2M
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF