Home / Circuit Breakers / 127-P10-H-KF-D91-25A
minImg
127-P10-H-KF-D91-25A
E-T-A
Product No:
127-P10-H-KF-D91-25A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 25A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 127
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V