12STRWHITXL25
Remington Industries
Product No:
12STRWHITXL25
Manufacturer:
Remington Industries
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 25'
In Stock : 48
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Material Polyethylene (XLPE)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Series TXL
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 60V
Conductor Strand 19/25
Mfr Remington Industries
Conductor Material Copper, Bare
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color White
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.128" (3.25mm)