1330-24-1-0500-002-1-TS
CNC Tech
Product No:
1330-24-1-0500-002-1-TS
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 25'
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -80°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.020" (0.51mm)
Jacket (Insulation) Material Fluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 1330
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 600V
Conductor Strand 19/0.0047"
Mfr CNC Tech
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.065" (1.65mm)