135111-03-M0.50
Amphenol RF
Product No:
135111-03-M0.50
Manufacturer:
Amphenol RF
Description:
CBL ASSY SMA JACK TO PLUG 19.69"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-316 DS
2nd Contact Gender Male
1st Connector SMA Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector SMA Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series -
Length 19.69" (500.00mm)
Mfr Amphenol RF
1st Contact Gender Female
Style SMA to SMA
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz