135D106X9100C2
Vishay Sprague
Product No:
135D106X9100C2
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.9Ohm
Series 135D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF