14-001.5-152FBP
Aries Electronics
Product No:
14-001.5-152FBP
Manufacturer:
Aries Electronics
Description:
CABLE JUMPER 14POS 2.54MM 1.5"
User Guide
Series 152FB
Cable Type Ribbon
Length - Exposed Ends 0.125" (3.18mm)
Length 1.500" (38.10mm)
Termination Style Completely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Pitch 0.100" (2.54mm)