Home / RF Shields / 14-CBSA-1.75X5.75X0.13
minImg
14-CBSA-1.75X5.75X0.13
Leader Tech Inc.
Product No:
14-CBSA-1.75X5.75X0.13
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.75" X 5.75" T/H
User Guide
Series 10-CBS
Length - Overall 5.750" (146.05mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.750" (44.45mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.130" (3.30mm)