1430-26-1-0500-004-1-TS
CNC Tech
Product No:
1430-26-1-0500-004-1-TS
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG RED 500'
In Stock : 19
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Ratings UL Style 1430
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 300V
Conductor Strand 7/0.0063"
Mfr CNC Tech
Conductor Material Copper, Tinned
Features Oil Resistant
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.052" (1.32mm)