1456-38-SS
RAF Electronic Hardware
Product No:
1456-38-SS
Description:
HEX SPACERPLAIN STAINLESS STEEL5
User Guide
Diameter - Inside 0.380" (9.65mm)
Color -
Material Stainless Steel
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.625" (15.88mm) Hex
Weight -
Series -
Type Hex Spacer
Between Board Height 0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall 0.250" (6.35mm) 1/4"