1488T-38-B
RAF Electronic Hardware
Product No:
1488T-38-B
Description:
HEX SPACERPLAIN BRASS3/4 HEX X 1
User Guide
Diameter - Inside 0.380" (9.65mm)
Color -
Material Brass
Gender Female, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.750" (19.05mm) 3/4" Hex
Weight -
Series -
Type Hex Spacer
Between Board Height 0.344" (8.74mm) 11/32"
Length - Overall 0.344" (8.73mm)