14H240P.5
Remington Industries
Product No:
14H240P.5
Manufacturer:
Remington Industries
Description:
#14 HVY MAG WIRE, 240C NAT 8OZ
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series -
Mfr Remington Industries
Conductor Material Copper, Annealed Bare
Jacket (Insulation) Material Polyimide
Package Box
Length - Approximate 40.0' (12.2m)
Wire Gauge 14 AWG
Product Status Active
Jacket (Insulation) Diameter 0.068" (1.73mm)