Home / RF Shields / 14R-CBSFN-0.75X1.5X0.13
minImg
14R-CBSFN-0.75X1.5X0.13
Leader Tech Inc.
Product No:
14R-CBSFN-0.75X1.5X0.13
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 0.75" X 1.5" T/H
User Guide
Series 10-CBS
Length - Overall 1.500" (38.10mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 0.750" (19.05mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.130" (3.30mm)