Home / RF Shields / 14RA-CBSA-1.5X5.0X0.13
minImg
14RA-CBSA-1.5X5.0X0.13
Leader Tech Inc.
Product No:
14RA-CBSA-1.5X5.0X0.13
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
RF SHIELD 1.5" X 5" THROUGH HOLE
User Guide
Series 10-CBS
Length - Overall 5.000" (127.00mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 1.500" (38.10mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.130" (3.30mm)