150302GS73100
Würth Elektronik
Product No:
150302GS73100
Manufacturer:
Würth Elektronik
Package:
2-SMD
Description:
WL-SMTW SMT MONO-COLOR TOP LED W
In Stock : 3100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Wavelength - Dominant 525nm
Configuration Independent
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Green
Current - Test 150mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.70mm L x 2.00mm W
Millicandela Rating -
Height (Max) 1.50mm
Product Status Active
Supplier Device Package 2-SMD
Series WL-SMTW
Lens Style Oval with Flat Top
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Mfr Würth Elektronik
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V