150D106X9020B2G
Vishay Sprague
Product No:
150D106X9020B2G
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF