150D107X0020S2B
Vishay Sprague
Product No:
150D107X0020S2B
Description:
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF