150D274X0010A2T
Vishay Sprague
Product No:
150D274X0010A2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Description:
CAP TANT 0.27UF 20% 10V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TANTALEX®, 150D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.27 µF