150D685X0075R2BE3
Vishay Sprague
Product No:
150D685X0075R2BE3
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 75V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF