15BJ36CAH
Eaton - Electronics Division
Product No:
15BJ36CAH
Package:
SMBF
Description:
TVS DIODE 36VWM BI
In Stock : 4000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 3000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25.8A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMBF
Series Automotive, AEC-Q101, 15BJxxH
Type Zener
Package / Case DO-221AA, SMB Flat Leads
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V