15BJ43CA
Eaton - Electronics Division
Product No:
15BJ43CA
Package:
SMBF
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMBF
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.6A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMBF
Series 15BJ
Type Zener
Package / Case DO-221AA, SMB Flat Leads
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V