15GSE80E
Littelfuse Inc.
Product No:
15GSE80E
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
FUSE CARTRIDGE 80A 15.5KVAC
User Guide
Operating Temperature -
Applications Transformer Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 80A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 60kA
Size / Dimension 3.000" Dia x 21.875" L (76.20mm x 555.63mm)